תאונת רכב בגלל קורקינט

היום אנחנו נדבר על מקרה מיוחד שבו נהג רכב סוטה מנתיב הנהיגה שלו וגורם לתאונה, להגנתו הוא טוען כי התפרצה לפתע רוכבת קורקינט מהמדרכה אל עבר נתיב נסיעתו. בתגובה, ועל מנת למנוע פגיעה פיזית ברוכבת, נאלץ הנהג להסיט את רכבו וכתוצאה מכך התנגש ברכב אחר.

למעשה הנהג טוען כי בנסיבות העניין אינו אשם בתאונה היות והוא לא יכול היה לצפות את מקרה התאונה מראש.

חשוב להדגיש כי דיני הנזיקין מכירים באפשרות לפיה מזיק יהיה פטור מאחריות בשל נסיבות שאדם סביר לא יכול היה לראותן מראש ומקום שלא ניתן היה למנוע הנזק אף בזהירות סבירה או כי אשמו של אחר הוא שהיה הסיבה המכרעת לנזק.

בית המשפט קבע כי הנהג שסטה מנתיב הנסיעה והתנגש ברכב אחר לא הצליח להוכיח שנפילתה או החלקתה של רוכבת הקורקינט לא הייתה ניתנת לצפייה מראש על ידי נהג זהיר בנסיבות העניין. בנוסף בית המשפט קבע כי המצב אליו נקלע נהג רכב הפוגע הוא תוצר של נהיגה שאינה תואמת את תנאי הדרך והמקום.

חשוב להדגיש כי במקרה דנן גרסתו של הנהג לא הייתה עקבית וזה פעל לרעתו. בכתב התביעה הנהג טען כי: "התפרץ לפתע קורקינט מהמדרכה אל עבר נתיב נסיעתה"  ואילו בחקירה בבית המשפט טען כי: "רוכבת הקורקינט ניסתה לעלות על המדרכה והחליקה אל תוך נתיב נסיעתו".

הצטרפו לקבוצת פייסבוק המנוהלת על ידי משרדינו העוסקת בנזיקין עדכונים בפיצוי. למען קהל הלקוחות דובר השפה הרוסית אנו מנהלים קבוצה נפרדת – Адв.Таль Раби- Возмещение ущерба.

[wpforms id="138" title="true" description="true"]